برگزیدگان مسابقات خاطره‌نویسی «من و کرونا» و کتابخوانی «هشت بهشت» تقدیر شدند

برگزیدگان مسابقات خاطره‌نویسی «من و کرونا» و کتابخوانی «هشت بهشت» تقدیر شدند

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۰ کد : ۲۰۱۴۴ تاپ خبر فرهنگی
تعداد بازدید:۹۱
به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران و با حمایت و همکاری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و دانشگاه تهران، مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات دانشجویی خاطره‌نویسی «من و کرونا» و کتابخوانی «هشت بهشت» برگزار شد.
برگزیدگان مسابقات خاطره‌نویسی «من و کرونا» و کتابخوانی «هشت بهشت» تقدیر شدند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی تهران، در آستانه میلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع) در روز چهارشنبه 11 تیرماه 99، برگزیدگان مسابقه خاطره‌نویسی «من و کرونا» ویژه دانشجویان دانشگاه تهران و برگزیدگان دو دوره از مسابقات کتابخوانی «هشت بهشت» ویژه دانشجویان دانشگاه‌های استان‌های تهران و البرز تقدیر شدند.

این مراسم با حضور محمدعلی زارع، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران  و جمال رحیمیان، معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران و با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، در محل کافه کتاب دارالقرار واقع در خیابان 16 آذر؛ به همراه پخش زنده از صفحه فرهنگی جهاد تهران در اینستاگرام برگزار شد. 

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران با اعتقاد به این‌که شیوع ویروس کرونا در کنار سختی‌ها و تلخی‌های بسیار،‌ جنبه‌ها و نکات مثبتی هم داشته است اظهار کرد: در این مسابقه، دانشجویان علاقه‌مند دانشگاه‌ تهران، تجربیات و خاطرات خود را در قالب طنز و رئال در مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال کردند و پس از ارزیابی و داوری آثار رسیده، ۷ اثر انتخاب شدند که هم‌زمان با عید سعید فطر، اسامی برگزیدگان اعلام شد.

جمال رحیمیان با اشاره به نظرسنجی انجام شده در جمعیت آماری دانشجویی ۲۵۰ نفری برای سنجش نیاز فرهنگی آنها، گفت: بر اساس این نتایج علاقه دانشجویان در ابتداء تشکیل حلقه‌های محدود مطالعاتی کارگاه‌های فرهنگی اجتماعی بود که با توجه به شرایط کرونایی  موجود، اولویت را به مسابقه کتابخوانی دادیم.

رحیمیان با بیان این‌که مسابقه خاطره‌نویسی من و کرونا یک فان فرهنگی دانشجویی برای کاهش میزان استرس دانشجویان در ایام کرونا بود، اظهار کرد: در این فضای خاص، سوژه و ایده‌های نابی بدست آمد که البته بخش قابل توجه آن طنز و به اذعان داوران برای چاپ و انتشار، ارزشمند بود.